Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Tragiczny wypadek
2020/01/23

W środę (21 stycznia) około godziny 17 w Koszalinie doszło do tragicznego zdarzenia. Na torach kolejowych w pobliżu ulicy Lechickiej zginęła młoda kobieta. Została ona śmiertelni potrącona przez pociąg osobowy relacji Szczecin-Olsztyn. Ruch pociągów wstrzymany był przez blisko cztery godziny. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury. Ofiara to prawdopodobnie mieszkanka woj. pomorskiego.

Na przekór przeciwnościom
2020/01/23

Mieszkańcy gminy Sianów rozpoczną pod koniec marca wyprawę rzekami z gór nad morze, płynąc kajakami. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w wydarzeniu weźmie udział 33-letni Mariusz, który jest osobą niedowidzącą i niesłyszącą. Mężczyźnie towarzyszyć będzie ojciec, który jest instruktorem kajakarstwa. Zaplanowana na miesiąc wyprawa ma być nie tylko spełnieniem marzeń 33-latka, ale także sposobem na udowodnienie, że jest on sprawny fizycznie i może podjąć pracę. Mariusz ukończył szkołę zawodową, zrobił też kurs masażu, ale nie może znaleźć zatrudnienia.

Nowe ciało doradcze w Mielnie
2020/01/22

W Mielnie powstała Rada Turystyki. To nowe cialo doradcze które ma wspomóc władze w wypracowaniu strategii rozwoju turystycznego miasta i gminy. W jej skład wchodzi 14 osób.

Żłobki w Koszalinie tylko dla zaszczepionych maluchów
2020/01/22

Koszalińskiej dzieci nie mające kompletu szczepień, nie zostaną przyjęte do żłobków. Taki projekt uchwały zaproponował Prezydent. Głosowanie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Pieniądze na ścieżki rowerowe
2020/01/21

Dobra wiadomość dla cyklistów! W Koszalinie przybywa ścieżek rowerowych jak grzybów po deszczu. Dziś w Urzędzie Miejskim podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie kolejnych tego typu inwestycji.

Koncert na urodziny profesora Cwojdzińskiego
2020/01/21

Profesor Andrzej Cwojdziński 25 stycznia obchodzić będzie 92 urodziny. Jubileusz związanego od wielu lat z Koszalinem dyrygenta, kompozytora i pedagoga świętowany będzie na specjalnym koncercie w filharmonii. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda