Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Podwyżka dla prezydenta
2021/11/26

Czwartkowa sesja koszalińskiej rady miejskiej była nie tylko burzliwa, ale i długa. Obrady zakończyły się po godzinie 19. Uchwalono m.in. projekt budżetu na 2022 rok oraz wieloletnią prognozę finansową. Radni, choć nie jednogłośnie, zdecydowali też, że prezydent Koszalina Piotr Jedliński dostanie podwyżkę. Podwyżki wynagrodzeń dla samorządowców w całej Polsce to temat, który wywołuje gorące dyskusje. Przeciwnicy podkreślają, że podnoszenie pensji włodarzom gmin w czasie szalejącej inflacji, podwyżek cen paliw i prądu to zła decyzja. Również prezydent Koszalina w mediach społecznościowych skrytykował przyjętą przez sejm ustawę. Nie zmienia to jednak faktu, że za sprawą głosowania większości radnych będzie zarabiał 20 tys. zł brutto. To podwyżka o blisko 100 procent. Uchwała dotycząca podwyżki wynagrodzenia prezydenta Koszalina wchodzi w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od 1 sierpnia 2021 roku. Po raz drugi pod obrady trafił projekt nadania nazwy ulicy abp. Józefa Teofila Teodorowicza. Tym razem za przyjęciem uchwały głosowało 17 osób, dwie były przeciw, a cztery wstrzymały się od głosu.

Pomoc potrzebującym
2021/11/26

Jak co roku w okresie przedświątecznym, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Można kupić święcę, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie świątecznego stołu. To również okazja do pomocy najbardziej potrzebującym. Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas. Ponadto w tym roku 10 gr. z dystrybucji każdej świecy wigilijnej będzie przeznaczone na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, a konkretnie na: budowę przedszkola i szkoły w miejscowości Yaounde (Kamerun), dożywianie dzieci w prowincji Misiones (Argentyna), wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie oraz dożywianie dzieci w Wenezueli.

Dzień sesji budżetowej
2021/11/25

Trwa sesja koszalińskiej Rady Miejskiej. Radni po burzliwej dyskusji przyjęli projektu budżetu miasta na przyszły rok. Jeszcze w czwartek ma zostać podjęta też decyzja w sprawie wysokości podwyżki pensji prezydenta Koszalina.

Protest mieszkańców Koszalina
2021/11/25

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pikiecie, która odbyła się w czwartkowy poranek przed Urzędem Miejskim. Mieszkańcy protestowali przeciwko planom budowy drogi prowadzącej do stadionu na Górze Chełmskiej. Inwestycja zakłada bowiem wycinkę ponad 300 drzew. Z koszalinianami spotkał się Wojciech Kasprzyk, zastępca prezydenta miasta.

Koszalin bez sylwestra
2021/11/24

107 osób zakażonych koronawirusem i jeden przypadek śmiertelny w Koszalinie i w powiecie koszalińskim – takie dane podało Ministerstwo Zdrowia 24 listopada. Dlatego też prezydent miasta Piotr Jedliński zdecydował, że w tym roku nie będzie Jarmarku Bożonarodzeniowego i imprezy sylwestrowej na Rynku Staromiejskim. Włodarz podkreśla, że rezygnacja z obu wydarzeń, które cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców to nie efekt trudnej sytuacji budżetowej, a troski o zdrowie koszalinian. To już drugi odwołany miejski sylwester. Ubiegłoroczny nie odbył się ze względu na wprowadzony w całym kraju lockdown.

Nagrody dla społeczników
2021/11/24

Trzy organizacje pozarządowe i jedna instytucja z terenu gminy Bobolice otrzymały srebrne odznaki honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim. Odznaki wręczał wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj. Odznaczenie otrzymał m.in. Stanisław Babiński, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Postresocjalizacyjnego w Darżewie. Placówka obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia i pomaga nie tylko osobom uzależnionym, ale też tym, którzy nie mają dachu nad głową. Uhonorowani zostali również zarząd i członkowie bobolickiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody, którzy zajmują się m.in. edukacją starszych i młodszych. Srebrnego Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymali też przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy „Odnowa”, który świętuje jubileusz 15-lecia. Za zasługi dla województwa nagrodzono także Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy „Mechanik Bobolice”, który założony został w 1946 roku.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda