Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Nowe nabytki mundurowych
2021/08/03

Lata świetności ma już za sobą, ale dziś cieszy oko pasjonatów historii i militariów w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie. Odrestaurowana wyrzutnia rakietowa BM-13 z czasów II wojny światowej wróciła na ekspozycję stałą koszalińskiej placówki. Zbiory muzeum w ostatnim czasie wzbogaciła też wyjątkowa rzeźba autorstwa Patryka Króla.

Centrum dla cudzoziemców
2021/08/03

Nie ma dokładnych danych dotyczących tego, ilu obcokrajowców mieszka obecnie w Koszalinie, ale wiadomo, że jest ich sporo – przynajmniej kilka tysięcy. Wszyscy, bez względu na narodowość, mogą otrzymać pomoc w Centrum Wsparcia Integracji. Jego pracownicy pomagają między innymi w legalizacji pobytu na terenie Polski, ale stawiają też na aktywizację społeczną cudzoziemców.

Cześć i chwała bohaterom!
2021/08/02

1 sierpnia punktualnie o godzinie 17 we wszystkich polskich miastach i miasteczkach zawyły syreny, przypominające o przypadającej dokładnie w tym czasie 77-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Koszalinie towarzyszyły im uroczystości według ceremoniału wojskowego, w Sianowie odbyła się inscenizacja historyczna.

Zatrzymać absolwentów
2021/08/02

Absolwenci studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz doktoranci Politechniki Koszalińskiej, a także absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z szansą na mieszkanie w zasobach KTBS. Decyzję w tej sprawie podjął prezydent miasta, a dziś podpisano porozumienie w ratuszu.

Koszalinianie na festiwalu
2021/07/30

W tym roku – wszyscy wiemy, Pol’And’Rock festiwal jest mniejszy, bo może w nim uczestniczyć 20 tysięcy osób, zmieniło się też miejsce. W Płotach bawią się także koszalinianie.

Granty dla sołectw
2021/07/30

Sołectwa Kurowo i Stare Borne w gminie Bobolice dostały po 10 tys. zł w ramach grantów sołeckich z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Za te pieniądze powstaną miejsca do rekreacji i dbania o środowisko naturalne.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda