Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Nowa wspólnota w Domu Miłosierdzia
2018/09/21

W Domu Miłosierdzia Bożego powstał zakon. Zgromadzenie stworzyło czterech mężczyzn, którzy trafili do placówki jako wolonatriusze. Dziś mieszkają w klasztorze, który znajduje się na poddaszu budynku. Wspólnota Braci Miłosiernego Pana zawiązała się w lutym. Członkowie zgromadzenia mają jasno ustalony plan dnia, który zakłada, między innymi: modlitwę oraz czytanie Pisma Świętego.  Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak w połowie września uroczyście podpisał dokument inicjujący powstanie nowej wspólnoty, a 7 paździenika o godz. 15 w kaplicy Domu Miłosierdzia Bożego odbędzie się uroczystość obłóczyn, czyli przyznania zakonnikom habitów.

Biała Sobota w szpitalu gruźliczym
2018/09/21

Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie organizuje Białą Sobotę. 22 września, w godz. od 9 do 12 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań spirometrycznych pozwalających wykryć nieprawidłowości układu oddechowego oraz skorzystać z bezpłatnej konsultacji u lekarza specjalisty w zakresie pulmonologii. Szpital znajduje się przy ulicy Niepodległości 44-48, wejście „B”.

Sesja budżetowa
2018/09/20

Koszalin ma już budżet na 2019 rok. Po raz pierwszy w historii ten najważniejszy dokument uchwalono 3 miesiące wcześniej niż zazwyczaj. Prezydent i radni PO mówią, że to ułatwi funkcjonowanie klubów sportowych i organizacji pozarządowych. Opozycja zarzuca natomiast, że to wyborcza zagrywka.

Teatr młodych
2018/09/20

Po północy zakończyła się dyskusja widzów z aktorami i reżyserami w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Teatromani niecierpliwie czekają na kolejne podobne wymiany poglądów, zaplanowane na wszystkie wieczory do końca tygodnia. Rozpoczęły się bowiem 9. Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”.

Koszalińscy przedsiębiorcy w Neubrandenburgu
2018/09/19

Koszalińscy przedsiębiorcy szukają nowych rynków zbytu. Między innymi dlatego zjawili się na konferencji w niemieckim mieście Neubrandenburg. Spotkanie miało za zadanie zintegrować polskie i niemiecki firmy.

W czwartek sesja budżetowa
2018/09/19

W czwartek ostatnia w tej kadencji sesja rady miejskiej. Tym razem radni 2 miesiące wcześniej niż zwykle uchwalą budżet na 2019 rok. Jego duża część zostanie przeznaczona na wydatki związane z oświatą.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda