Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Absolutorium dla burmistrza
2019/06/26

W Sianowie miała miejsce XI Sesja Rady Miejskiej, podczas której burmistrz Maciej Berlicki jednogłośnie uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Po raz pierwszy w historii radni wysłuchali też raportu o stanie gminy za miniony rok, który dotyczył m.in. pomocy społecznej, kultury, oświaty oraz administracji. W ubiegłym Sianów wydało 15 milionów złotych na inwestycje przy ponad 60-milionowym budżecie.

Nowa firma w strefie
2019/06/26

W Podstrefie „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pojawi się 36 inwestor. Holenderska firma James Windows w przyszłym roku zacznie produkcję stolarki PCV, którą eksportuje na rynek krajów Beneluksu. Przedsiębiorstwo zakupiło działkę o powierzchni ok. 1,5 ha. Na tym terenie planuje zbudować fabrykę stolarki okiennej i na początek zatrudnić 25 osób.

Bezpiecznie nad wodą
2019/06/25

Niespełna tydzień temu rozpoczęły się wakacje a wraz z nimi sezon na kąpiele w morzu i w jeziorze. Póki co pogoda dopisuje, więc mieszkańcy Koszalina i regionu chętnie korzystają z dobrodziejstw natury. Ważne jednak, by podczas urlopowego rozluźnienia zachować rozwagę i nie tracić głowy podczas wypoczynku nad wodą.

Czas drogowych remontów
2019/06/25

Lato to nie dla wszystkich czas wypoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Drogowcy w Koszalinie mają pełne ręce roboty. W mieście trwają remonty dróg, a niebawem mają się rozpocząć kolejne inwestycje. Prace ruszą na ulicy Chałubińskiego, przebudowane zostanie rondo na ul. Jana Pawła II i Śniadeckich.

– To ścieki – mówi poseł.
2019/06/24

Wrota sztormowe nie mają nic wspólnego z katastrofą ekologiczną, która dotknęła Jamna – twierdzi Stanisław Gawłowski, poseł Platformy Obywatelskiej. Polityk wskazuje, że za stan akwenu, w którym niedawno znaleziono setki śniętych ryb, odpowiadają ludzie, spuszczający do wody ścieki.

Przygoda z koszem
2019/06/24

Ponad pół tysiąca młodych amatorów basketu bierze udział w piętnastej edycji „Wielkiej Przygody z Minikoszykówką – Koszalin 2019”. Organizatorzy, oprócz zajęć i meczów zaplanowali też wycieczki, zabawę w parku wodnym oraz wiele konkursów.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda