Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Bez obligacji
2023/01/26

Radni nie wyrazili zgody na emisję obligacji na kwotę 120 milionów złotych. Spowodowałoby to wzrost zadłużenia miasta na koniec obecnego roku do poziomu powyżej 400 milionów złotych. Tymczasem bez dodatkowych środków, prezydent nie będzie miał czym pokryć deficytu budżetowego oraz spłacać wcześniej zaciągniętych pożyczek.
Czwartkowa sesja rady miejskiej rozpoczęła się miłym akcentem. Uhonorowano dwoje mieszkańców Koszalina. Medal za zasługi przyznano Elżbiecie Kilichowskiej-Hille, a list gratulacyjny od prezydenta otrzymał najstarszy doktorant w Polsce – Ignacy Skrzypek, który niedawno obronił pracę doktorską na Uniwersytecie w Poznaniu.

Udogodnienia w starostwie
2023/01/26

Starostwo powiatowe w Koszalinie przystosowuje urząd m.in. do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych. Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do instytucji trafił specjalistyczny sprzęt, a w najbliższych miesiącach wyremontowany zostanie podjazd dla wózków.

Wandale nie próżnują
2023/01/25

230 tysięcy złotych rocznie wydawanych jest z budżetu Koszalina na pokrycie strat powodowanych przez wandali. Rozbite szyby na przystankach, powyginane kosze na śmieci i połamane ławki to zmora, z którą nie wiadomo jak sobie poradzić. Złapany wandal musi jednak spodziewać się prawnych konsekwencji.

Urzędnicy nie ukrywają, że usuwanie działalności wandali jest bardzo kosztowne. ponad 70 tys. zł wydano w ubiegłym roku na usuwanie napisów z paneli wzdłuż ulicy Stawisińskiego. Zdewastowana została też winda w przejściu podziemnym przy dworcu, ale największe zdziwienie wywołała kradzież kabla energetycznego biegnącego pod wodą w stawie w parku, który zasilał fontannę.

WOŚP po raz 31.
2023/01/25

480 wolontariuszy kwestować będzie w niedzielę, 29 stycznia podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Koszalina i pobliskich miejscowości.

Tym razem, licytacje odbywać się będą nie na placu przy Urzędzie Miejskim, a we wnętrzach Teatru Muzycznego Adria. Na uczestników czekają też występy artystyczne. Początek o godz. 15. W ogólnopolską akcję włączyły się też dwie koszalińskie galerie handlowe oraz wąskotorówka, której specjalne pociągi wyruszą ze stacji przy ulicy Kolejowej o godz. 11 i 13. Kwestować będą również mieszkańcy os. Morskie, którzy tradycyjnie przygotowali wiele atrakcji. Początek o godz. 12 na boisku u zbiegu ulic: Morskiej, Rybackiej i Sienkiewicza.

Poważna awaria w bloku komunalnym
2023/01/24

Od blisko tygodnia mieszkańcy bloku przy ulicy Połczyńskiej 71 nie mają gazu. To efekt rozszczelnienia instalacji. Dyrekcja Zarządu Budynków Mieszkalnych zdecydowała, że każdy z lokatorów mieć będzie bojler elektryczny. To nie spodobało się koszalinianom, którzy obawiają się skutków finansowych, które pociągnie za sobą korzystanie z urządzenia. Przy okazji, skarżą się na standard budynku i warunki, w jakich przyszło im żyć.

Polska i ukraińska młodzież przygotowała spektakl teatralny
2023/01/24

Młodzież Ukraińska, Białoruska i Polska przez ponad osiem miesięcy przygotowywała spektakl, którego premiera odbyła się w poniedziałek w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. 17 młodych i zdolnych osób przedstawiło tekst Alfreda Jarry’ego z 1888 roku pt. Ubu Król czyli Polacy, którą uwspółcześnił Tomasz Ogonowski, koszaliński dramaturg.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda