Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Ruszył nabór do nowej Rady Kobiet przy prezydencie Koszalina
2019/02/19

Dobiega końca kadencja koszalińskiej Rady Kobiet. Aktywne i kreatywnie panie mogą wkrótce zasilić jej szeregi i doradzać prezydentowi miasta. Ruszył nabór, który potrwa do końca miesiąca.

Miasto zmieniło zapisy w planie zagospodarowania ale to nadal nie zadowala mieszkańców
2019/02/19

Historii zagospodarowania terenu przy ulicy Akademickiej ciąg dalszy. Pomysł budowy wielopoziomowego parkingu nie podoba się mieszkańcom osiedla im. Kotarbińskiego. Jakiś czas temu do ratusza wpłynęła petycja o ograniczenie budowli do dwóch kondygnacji – w tym jednej podziemnej. Jest jednak grupa mieszkańców, która nie chce budowy obiektu wcale.

Po wizji lokalnej
2019/02/18

W czwartkowe popołudnie w escape roomie, w którym w styczniu zginęło pięć nastolatek, odbyła się wizja lokalna. W działaniach wzięli udział m.in. prokurator, przedstawiciele rodzin ofiar, obrońca podejrzanego, strażacy oraz pracownik pokoju zagadek, który jest świadkiem w sprawie. O szczegółach mówi Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Charytatywny bal
2019/02/18

Bal Charytatywny Prezydenta Koszalina to już tradycja. Anna i Piotr Jedlińscy zaprosili mieszkańców miasta nie tylko do karnawałowej zabawy, ale i wsparcia instytucji, które działają na rzecz innych. Uczestnicy balu w Teatrze Variete Muza tym razem pomagali Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego i Domowi Samotnej Matki „Dar Życia”.

Karlińskie Wieże Sukcesu wręczone
2019/02/16

Chociaż ta nagroda nie wiąże się z gratyfikacją finansową, to zdobycie Wieży Sukcesu uchodzi w Karlinie za nie lada prestiż. W tym roku szesnastu laureatów odebrało wyjątkowe statuetki z rąk burmistrza Waldemara Miśko. Była to już dziewiąta gala. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: gospodarka,  oświata, kultura i sport , działacz społeczny i nagroda specjalna. W pierwszej kategorii wyróżnieni zostali:  Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Mirosława Zawadzka, Bogusław Góralczyk Bistro Cafe Pub „City”, spółka HOMANIT POLSKA oraz Anna Zbrzyzny D.Z. CONSULTING. W kategorii „Oświata, Kultura i Sport” statuetki otrzymali: Elżbieta Wójcik, Radomir Obruśniak, Tomasz Różański, MLUKS Karlino i Zbigniew Pawlik.  Za działalność społeczną zostali nagrodzeni: Fritz Homann, Joanna Pałka oraz G.EN. Gaz Energia Sp. z o.o. Nagrodami specjalnym uhonorowani zostali: wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, chór Passionato, Teresa Plichta-Lessnau oraz Bartosz Chrzanowski.

 

Honorowi krwiodawcy nagrodzeni
2019/02/16

W Urzędzie Miejskim w Koszalinie wręczono odznaki Honorowym Dawcom Krwi. Wyróżnienia, co roku przyznawane są przez Ministra Zdrowia. Odznakę otrzymało w sobotę 90 osób z województwa zachodniopomorskiego. Takie wyróżnienie może dostać każdy, kto oddał co najmniej 20 litrów krwi. Mężczyźni mogą oddawać krew sześć razy do roku, a kobiety cztery razy.
W Koszalinie punkt krwiodawstwa znajduje się na terenie Szpitala Wojewódzkiego, w budynku H. Rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.45 do 11.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda