Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Zmieniono projekt remontu amfiteatru bo poprzedni był zbyt kosztowny
2019/04/25

Od półtora roku koszaliński Amfiteatr stoi zamknięty. Do tej pory odbyły się cztery przetargi, ale nie zostały rozstrzygnięte ponieważ wykonawcy proponowali kwoty przewyższające założone koszty. Radni Rady Miejskiej na poprzedniej sesji zdecydowali, że zwiększą dofinansowanie inwestycji o 10 milionów złotych. Tymczasem pracownicy Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury 105 postanowili również zrezygnować z kilku elementów, które zakładał pierwotny projekt budowlany przedstawiony w 2017 roku.

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej przyjęto między innymi program „Lek dla seniora”
2019/04/25

Pełne popracie dla programu „Lek dla seniora” wyrazili obecni na czwartkowej sesji koszalińscy radni. Oznacza to, że każdy mieszkaniec, który ukończył 60 lat i spełnia kryterium dochodowe będzie mógł otrzymać dofinansowanie na zakup niezbędnych medykamentów.

Program „Lek dla seniora” w Koszalinie
2019/04/24

Na czwartkowej sesji rady miejskiej jedna z uchwał dotyczyć będzie programu „Lek dla seniora”. Projekt zakłada dofinansowanie zakupu leków dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Żeby móc skorzystać ze wsparcia trzeba spełniać kryterium dochodowe i mieć ukończone 60 lat. Uchwała przewiduje, że rocznie dofinansowanie do zakupu leków może wynieść do 300 złotych na osobę.

Wyczekiwana inwestycja
2019/04/24

Na tę inwestycję mieszkańcy gminy Sianów czekali od dłuższego czasu. Przed świętami wielkanocnymi do użytku oddany został dwukilometrowy odcinek drogi łączący miejscowości Kawno i Sieciemin. Przebudowa rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku, choć nie bez problemów. Wykonawcę udało się wyłonić dopiero za trzecim razem, bo złożone we wcześniejszych przetargach oferty dwukrotnie przewyższały całkowity koszt przedsięwzięcia. Prace pochłonęły ponad 3 mln złotych.

W regionie panuje susza co powoduje coraz częstsze pożary pół i lasów
2019/04/23

Strażacy podczas świąt Wielkanocnych mieli pełne ręce roboty. Niestety panująca susza, sprzyja pożarom w naszym regionie. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Koszalina interweniowali m.in. w świąteczny poniedziałek przy Wodnej Dolinie.

Zainaugurowano akcję „Świadomy kierowca. Bezpieczna droga do domu”
2019/04/23

Rusza nowy program edukacyjny „Świadomy kierowca. Bezpieczna droga do domu”, który ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Inauguracja akcji już w najbliższą sobotę podczas dnia otwartego Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda