Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Losowanie przed wyborami
2020/09/30

Przed nami wybory do koszalińskich rad osiedli. Najpierw jednak przeprowadzono losowanie członków komisji wyborczych. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem kamer i transmitowane było w internecie. Jak wyjaśniają urzędnicy było to jedyne możliwe rozwiązanie podczas pandemii. Kandydatów do komisji wyborczych mogły zgłaszać kluby radnych, rady osiedla lub mieszkańcy, którzy poparli wybraną osobę piętnastoma podpisami. Wybory, które odbędą się 18 października przeprowadzone zostaną w dwunastu z siedemnastu koszalińskich osiedli. W pozostałych pięciu swoje kandydatury zgłosiło piętnaście osób, a więc tyle, ile liczy rada.

Problem ze szczepionkami
2020/09/29

W aptekach brakuje szczepionek przeciw grypie. Problem jest poważny, bo sezon grypowy zbliża się wielkimi krokami. Wzorem lat ubiegłych miasto zapewniło środki na bezpłatne szczepionki dla seniorów i pracowników budżetówki, ale niestety z uwagi na ich chwilowe braki na szczepienia trzeba będzie poczekać.

Wyprawa dla przyszłości
2020/09/29

Ojciec i jego niedowidzący i niesłyszący syn z Iwięcina płyną kajakiem przez Polskę. Wszystko po to, żeby zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. Przepłynęli do tej pory 1300 kilometrów. Ich wyprawa dobiega końca.

Koszalińscy rycerze zapraszają na darmowe zajęcia
2020/09/25

Po wielu miesiącach udało się uruchomić Park Robin Hooda. W najbliższym czasie odbędzie się tam wiele turniejów łuczniczych. W planach jest także coroczny Festiwal Robin Hooda z odtwórcami historycznymi.

Dzięki pomocy, stworzą swoje projekty
2020/09/25

Po raz pierwszy w historii Koszalina prezydent miasta przyznał stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia kultury i opieki nad zabytkami. To jeden z elementów Programu Rozwoju Kultury Koszalina w latach 2018-2028. Fundusze na dopiero planowane przedsięwzięcia dostało 6 osób, nie tylko z naszego miasta. Stypendium wynosi od 4,5 tys. zł do do 6 tys. zł.

Problem z mostami
2020/09/24

W środę w ratuszu obradowała Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Koszalinie. Mowa była o ekspertyzie dotyczącej stanu wiaduktu nad linią kolejową przy ulicy Władysława IV. Dyskutowano także o tym, na jaki etapie są działania związane z zamkniętym mostem w ciągu Al. Monte Cassino.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda