Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Domowe koncertowanie
2020/04/03

10 marca rząd wprowadził w Polsce zakaz przeprowadzania imprez masowych. Kilka dni później ograniczenia zaostrzono jeszcze bardziej i odwołano w naszym kraju wszystkie koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne. Jednak artyści posuchy nie lubią i część z nich przeniosła działalność do internetu.

Nieczynne do odwołania
2020/04/03

Od środy w całym kraju decyzją rządu zamknięte są zakłady fryzjerskie, gabinety kosmetyczne oraz studia tatuażu i piercingu. W większości właścicielami takich miejsc są mikro i mali przedsiębiorcy. Ci mogą skorzystać z udogodnień, które przewiduje tarcza antykryzysowa. Jednak nie dla wszystkich propozycje rządu są satysfakcjonujące.

Więcej patroli na ulicach Koszalina
2020/04/02

Czas na ostrzeganie i prośby się skończył – mówią władze i służby mundurowe. Teraz za nieprzestrzeganie zasad wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią obowiązują surowe kary. Policja, straż miejska i żandarmeria wojskowa sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do najnowszych obostrzeń oraz czy przestrzegają zasad kwarantanny.

Diecezjalne Centrum Wsparcia
2020/04/02

Wiele osób w ostatnim czasie wspiera najbardziej potrzebujących. Angażują się harcerze, zawiązują się również grupy nieformalne. Teraz pomagają także duchowni w ramach Diecezjalnego Centrum Wsparcia. Każdy z Koszalina i regionu może skonsultować się telefonicznie w wyznaczonych godzinach (tel. koordynatora akcji 534 723 526, e-mail – dsz.diecezjakoszalin@gmail.com)

Kolejne kroki w walce z pandemią
2020/03/31

Zasada dystansu społecznego, to jedyne skuteczne rozwiązanie na ten moment, kiedy nie ma szczepionki ani leku na koronawirusa – dziś premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach w związku z pandemią. Większość z nich będzie obowiązywać od 1 kwietnia. Nowym zasadom i obecnej sytuacji w mieście poświęcona była też konferencja z udziałem prezydenta Koszalina.

Tiry w centrum Koszalina
2020/03/31

Świat zmaga się się z nieznanym dotychczas koronawirusem, ale to nie oznacza, że inne problemy odeszły w niepamięć. Wręcz przeciwnie. Trosk i zmartwień niezwiązanych z pandemią przybyło mieszkańcom bloków przy ulicy rotmistrza Witolda Pileckiego w Koszalinie. Od nieco ponad tygodnia budynki drżą w posadach, a lokatorzy liczą kolejne pęknięcia w ścianach. Wszystko przez tiry, które przejeżdżają ulicą Pileckiego po zamknięciu wiaduktu przy Al. Monte Cassino.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda