Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Na pomoc kolczastym
2021/01/20

Zima to dla wielu zwierząt, w tym dla jeży czas odpoczynku. Przerwa ta, podczas której zapadają one w hibernację wcale nie jest krótka, bo może trwać nawet ponad dwadzieścia tygodni. Miłośnicy kolczastych stworzeń apelują więc, by zwracać uwagę jeżeli zobaczymy jeża na śniegu, bo jest bardzo prawdopodobne, że wymaga on naszej pomocy. Jeż przed zimą dużo je i przybiera na wadze. Dorosły osobnik waży około kilograma, a jesienią prawie dwukrotnie więcej. Gdy zrobi się zimo, zwierzęta zagrzebują się w liściach i zwijają w kłębek. Obudzony w środku zimy jeż, może jej nie przetrwać. Istotne jest to, aby znalezionego na śniegu jeża we właściwy sposób zabezpieczyć, czyli włożyć do pudełka, a obok postawić termofor lub zawiniętą w ręcznik butelkę z ciepłą wodę. Nie wolno jeża karmić, ani poić. Ważne też, aby nie próbować samodzielnie go leczyć, a poszukać fachowej pomocy.

Dotacje dla klubów
2021/01/20

W Gminie Sianów rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców. Samorząd, pomimo pandemii przeznaczył na ten cel o 20 tysięcy złotych więcej, niż w ubiegłym roku. Na realizację tegorocznych zadań zabezpieczono w budżecie gminnym środki w wysokości aż 320 tysięcy złotych, co stanowi najwyższy budżet konkursu w historii. W ramach konkursu w regulaminowym terminie wpłynęło do Urzędu Gminy dziesięć ofert od lokalnych klubów, stowarzyszeń i uczniowskich klubów sportowych. Wśród złożonych wniosków znalazły się zadania dotyczące piłki nożnej dzieci, kobiet i mężczyzn, piłki ręcznej kobiet, organizacji zajęć judo dla dzieci i młodzieży, a także prowadzenia zajęć treningowych w zakresie badmintona, jeździectwa sportowego i tenisa stołowego.

Walka ze smogiem
2021/01/19

Kolejne gminy przystąpiły do rządowego programu „Czyste Powietrze”. W koszalińskim biurze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zostały dziś podpisane porozumienia o współpracy. „Czyste Powietrze” to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych.

Mróz śmiertelnym zagrożeniem
2021/01/19

W ostatnim czasie temperatury nocą spadały do -15 stopni, a mróz to jedno z największych zagrożeń dla bezdomnych. Mimo tego, ci często unikają wizyt w noclegowniach, dlatego mundurowi patrolują koszalińskie pustostany i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby pozbawione dachu nad głową. W schronisku dla bezdomnych w Koszalinie przebywa obecnie ponad 90 osób, a miejsc jest 75.

Umorzono sprawę kary dla koszalińskiej fryzjerki
2021/01/18

Właścicielka salonu fryzjerskiego, której wiosną podczas zakazu prowadzenia działalności, Państwowy Inspektor Sanitarny z Koszalina nałożył karę pieniężną przez niestosowanie się do wytycznych, zgłosiła się do biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie uchylił decyzję organu pierwszej instancji. Uwzględnił przy tym stanowisko rzecznika.

Klasy 1-3 z podstawówek, ponownie w szkołach.
2021/01/18

Po dziesięciu tygodniach nauki zdalnej najmłodsze dzieci wróciły do szkół. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej nie kryją radości ze spotkania z kolegami możliwości odbywania lekcji w trybie stacjonarnym. Te jednak odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda