Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Festiwal organizacji pozarządowych
2023/06/05

Świeżo wyremontowana ulica Podgórna na jeden dzień została przemianowana na „ulicę Pozarządową”. Pod takim właśnie szyldem przy budynku z numerem 16, prezentowało się 40 koszalińskich organizacji pozarządowych.

Premiera kantaty „Dekalog”
2023/06/05

W kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie można było premierowo usłyszeć kantatę „Dekalog” autorstwa kompozytora Igora Jankowskiego. Przygotowanie tego monumentalnego dzieła na orkiestrę, chór i solistów trwało prawie rok. Wydarzenie poprzedziła msza święta upamiętniająca 32. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie.

Uroczystość w jednostce
2023/06/02

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie odbył się Powiatowy Dzień Strażaka. Była to okazja do uhonorowania i podziękowania bohaterom, którzy nieustannie ryzykują swoje życie, aby chronić innych i zapewnić bezpieczeństwo.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji miejskich oraz oczywiście strażacy. Była to okazja do odznaczenia zasłużonych oraz wręczenia awansów. W sobotę, 3 czerwca w tym samym miejscu odbędzie się festyn edukacyjny z okazji Dnia Dziecka.

Z myślą o seniorach
2023/06/02

3,3 mln zł na tworzenie nowych i utrzymanie istniejących miejsc w Domach i Klubach Senior + przekazał wicewojewoda zachodniopomorski, Tomasz Wójcik. Uroczystość podpisania umów z samorządami dla części wschodniej województwa odbyła się w Koszalinie. Wzięli w niej udział włodarze i urzędnicy m.in. z Koszalina, z Kołobrzegu i z Będzina.

Rozmawiali o cyberbezpieczeństwie
2023/06/01

Dzieci i młodzież stanowią liczną grupę użytkowników internetu, który z jednej strony stanowi źródło rozrywki, z drugiej źródło wiedzy przydatnej w szkole. Warto jednak pamiętać, że oprócz przydatnych informacji, w przestrzeni wirtualnej znajdziemy też wiele zagrożeń. O tym jak uchronić przed nimi najmłodsze pokolenia rozmawiano na Politechnice Koszalińskiej podczas konferencji naukowej poświęconej cyberbezpieczeństwu.

Kolejne utrudnienia drogowe
2023/06/01

Trwa generalny remont ulicy Szczecińskiej. W środę wykonawca wprowadził nową tymczasową organizację ruchu, do której wróci w piątek. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda