Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Niepełnosprawność w sztuce filmowej
2019/08/21

3 września rozpocznie się 16-ty już Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja. Oprócz projekcji konkursowych organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m.in. warsztaty, spotkania ze znanymi aktorami i reżyserami, konkursy i happeningi. Nie zabraknie także koncertów.

Pracownicy ZUS-u w Mielnie
2019/08/21

Frontem do petenta. To zdanie wzięli sobie do serca pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i rozstawili swój punkt informacyjny na głównym deptaku w Mielnie. Turyści mogli zapytać o wszystko co dotyczy ZUS-u.

Mamy na swoim
2019/08/20

Po trwającym kilka miesięcy remoncie nowa siedziba stowarzyszenia „Mama w mieście Koszalin” jest już prawie gotowa. Pomieszczenia w budynku przy ul. Chrobrego są przestronne, jasne i funkcjonalne. Trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe oraz porządkowe, a wszystko ma być gotowe na początku września. Stowarzyszenie „Mama w mieście Koszalin” to grupa przedsiębiorczych pań, które pomimo licznych obowiązków rodzinnych i zawodowych znajdują czas na to, aby pomagać i wspierać innych. W nowej siedzibie znajdują się m.in. pomieszczenie, w którym odbywać się będą warsztaty dla dzieci i mama oraz biblioteka i biuro. Od 1. września siedziba organizacji będzie czynna w każdą środę od godz. 17 do 19.

Konfederacja i Lewica prezentują „jedynki”
2019/08/20

Wybory w październiku, więc partie polityczne zaczynają odsłaniać karty. Swoją „jedynkę” do sejmu z okręgu koszalińskiego zaprezentowała Konfederacja. O mandat ubiegać się będzie przedsiębiorca Krzysztof Robert Chmielewski, prezes partii „KORWIN” w okręgu koszalińskim. Polityk po raz drugi startuje w wyborach do parlamentu. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Listę Lewicy w okręgu koszalińskim otwierać będzie Małgorzata Prokop-Paczkowska. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego zawodowo zajmuje się dziennikarstwem i reżyserią. W latach 2010- 2011 była współzałożycielką i wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota. Od momentu powstania partii WIOSNA, koordynatorka regionalna, założycielka Wiosny Kobiet oraz członkini rady krajowej partii.

Potomkowie niemieckich mieszkańców odwiedzili gminę Karlino
2019/08/19

Gminę Karlino regularnie odwiedzają jej dawni mieszkańcy lub ich potomkowie. Tym razem goście odwiedzili m.in. Kozią Górę, gdzie znajduje się siedemnastowieczny pałac, który właśnie przechodzi odbudowę.

Za nami kolejny przegląd muzyki patriotycznej w wykonaniu zespołów z całego regionu
2019/08/19

Przez całą niedzielę Centrum Kultury 105 rozbrzmiewało muzyką skoczną, dziarską i przywołującą wspomnienia dawnych festiwali w Kołobrzegu. Ósme prezentacje piosenki patriotycznej i wojskowej przyciągnęły na scenę jedną solistkę, jeden duet oraz trzydzieści zespołów z całego Pomorza Środkowego.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda