Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij
Ósmoklasiści piszą egzamin
2022/05/24

Prawie 1300 uczniów z Koszalina rozpoczęło we wtorek, 24 maja egzaminacyjny maraton ósmoklasisty. Wynik zaważy o tym, do jakiej szkoły średniej ostatecznie trafią młodzi ludzie. Pierwszego dnia zmierzyli się z językiem polskim. Na giełdzie tematów przeważała lektura „Kamienie Na Szaniec”, z kolei wielu obawiało się „Zemsty” Aleksandra Fredry. Okazało się jednak, że to właśnie fragmenty „Zemsty” oraz rozprawka na temat przyjaźni pojawiły się na egzaminie. W środę, 25 maja ósmoklasiści zdawać będą egzamin z matematyki, a dzień później z języka angielskiego.

Pora na podsumowania
2022/05/24

Podsumowano Rok Koszalińskiej Kultury. W ramach tego projektu zaoferowano stypendia lokalnym artystom, powstały też m.in. takie inicjatywy jak Mapa Murali i Respirator Kultury. Realizowano również pilotażowy program Koszalińska Setka.

W koszalińskim ratuszu spotkali się wszyscy ci, którzy byli zaangażowani w realizację założeń programowych i ci, którym bliska jest koszalińska kultura. Podczas spotkania głos mogli zabrać lokalni artyści i przedstawiciele środowisk twórczych, którzy podzielili się swoimi wrażeniami i opiniami na temat Roku Koszalińskiej Kultury. Na jesień zaplanowano Kongres Kultury. Tam będzie można dyskutować, o tym co działa w koszalińskiej kulturze, a co nie.

Jan Kuriata poza PO
2022/05/23

O tarciach wewnątrz koszalińskiej PO słychać już od ponad roku. Rozłam nastąpił też w Radzie Miejskiej, do której Koalicja Obywatelska wprowadziła aż 19 radnych, a dziś nie ma już większości. Niedawno, z szeregów partii wykluczony został Jan Kuriata, który zdaniem członków PO dopuścił się zdrady. Przewodniczący Rady Miejskiej postanowił zabrać głos w tej sprawie i przedstawić swoją wersję wydarzeń.

Burmistrz Sianowa snuje wizje na Łazy
2022/05/20

Co prawda decyzja Rady Ministrów dotycząca tego czy Łazy po kilku dekadach powrócą do granic gminy Sianów jeszcze nie zapadła, ale burmistrz Maciej Berlicki już snuje plany dotyczące pierwszych inwestycji w nadmorskiej miejscowości. Włodarz przedstawił kilka pomysłów, które mają uatrakcyjnić Łazy zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

Wszystkie dzieci pod opieką
2022/05/20

Znane są wyniki rekrutacji do koszalińskich żłobków i przedszkoli. Nabór odbywał się elektronicznie. Wszystkim dzieciom mieszkającym w Koszalinie, które brały udział w rekrutacji miasto zapewni miejsce wychowania przedszkolnego.

Majówka z Polikliniką
2022/05/19

19 i 20 maja koszalińska Poliklinika prowadzi akcję informacyjno-profilaktyczną. Zainteresowani mogą skorzystać m.in. z bezpłatnej mammografii, bezpłatnej kontroli poziomu glukozy i ciśnienia, a także szczepień na COVID.

Na dziedzińcu przychodni w godz. od 10 do 16 odbywają się także: rejestracja dawców szpiku, przesiewowe badania wzroku, czyszczenie szkieł okularowych, pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy. W piątek, 20 maja o godz. 12:30 zaplanowano spotkanie z dr Danutą Cybulską, diabetologiem na temat żywienia osób starszych. Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej na parterze budynku głównego.

 
 


Zapraszamy do współtworzenia Wydarzeń!

Byłeś świadkiem niezwykłego zdarzenia?

Coś cię bulwersuje?

Chcesz podzielić się swoimi opiniami i spostrzeżeniami? Dzwoń!

reporter dyżurny: 503 099 997
tel. redakcja: 94 348 43 02
e-mail: redakcja@tkk.net.pl

Pogoda